Jak złożyć wniosek o paszport bez stania w kolejce :)

Jak złożyć wniosek o paszport bez stania w kolejce :) 849 566 Gamaya Studio

Co prawda ulica św. Sebastiana ma swój urok ale jeśli wolisz kilka godzin dnia spędzić inaczej niż stojąc w kolejce pod biurem paszportowym 😉 , podajemy dwa sposoby jak tego uniknąć:

Sposób 1:
Rejestracja wizyty w systemie on-line

Czyli poprzez stronę internetową zapisujesz się na wizytę w biurze paszportowym. W trakcie rejestracji wybierasz datę i godzinę wizyty z dostępnych w systemie. Nie zawsze uda się zarezerwować termin z dnia na dzień – najbliższy termin może być np. za 4 dni.
Przychodzisz do biura paszportowego chwilę przed umówioną godziną i wpisujesz otrzymany podczas rejestracji kod w urządzenie wydające numerki do kolejki. Oszczędność czasu – pod warunkiem, że złożenie wniosku nie jest bardzo pilne.

Przejdź do systemu rezerwacji online

Sposób 2:
Złożenie wniosku poza Krakowem

ale w pobliżu 🙂 Jeśli masz blisko do Olkusza lub zamiast stać w kolejce wolisz pojechać na wycieczkę, w tamtejszym oddziale urzędu wojewódzkiego wniosek o paszport można złożyć zazwyczaj bez kolejki.
Wniosek o paszport można złożyć w dowolnym mieście, niezależnie od miejsca zameldowania. Pamiętaj jednak o tym, że paszport będzie wydany w tym samym urzędzie, w którym złożyłeś wniosek, a więc urząd trzeba będzie odwiedzić dwa razy.

Adres oddziału olkuskiego:
ul. Mickiewicza 2, Olkusz
tel. 32 64 78 835
Godziny pracy:
Pn: 9:00 – 16:30
Wt: 9:00 – 14:30
Śr, czw, pt: 8:00 – 14:30

Więcej oddziałów terenowych możesz znaleźć tutaj.