Zdjęcia do prawa jazdy

biometryczne, 3,5 x 4,5 cm

Rabat 5 zł

Uzyskaj rabat
Zdjęcie do prawa jazdy Kraków

4 sztuki + 4 gratis

  • Wykonane cyfrowo
  • Retusz w cenie
  • Podgląd zdjęć na żywo

Cena od 32 

Korzystam z usług tego studia już drugi raz i z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że to najlepsze studio w Krakowie i okolicach.

Jakie są wymagania?

Ustawienie głowy:

Zdjęcia do prawa jazdy, to tzw. zdjęcia biometryczne, teoretycznie takie same jak do dowodu, czy paszportu. Głowa na białym tle skierowana wprost na aparat. Większość kadru zajmuje głowa (70% – 80%).
Najlepiej jednak jest je przygotować tak, aby głowa była nieco mniejsza i nieco wyżej niż na typowym zdjęciu paszportowym. Takie zdjęcie lepiej pasuje do blankietu prawa jazdy.
W związku z tym zwykle przygotowujemy w zestawie 4 zdjęcia tak dostosowane i 4 kolejne wg. typowych wymagań biometrycznych (można je wykorzystać również do innych dokumentów, np. dowód, czy paszport).
Do złożenia wniosku o prawo jazdy będziesz potrzebował tylko jednego zdjęcia.

Włosy:

Uszy na zdjęciu nie muszą być widoczne, ale włosy nie mogą zasłaniać twarzy poniżej linii brwi. Osoby noszące grzywkę mogą ją pozostawić na czole ale tak, żeby nie zasłaniała brwi.

Okulary:

Urzędnicy zalecają robienie zdjęć bez okularów (nawet jeśli nosi się je na codzień). Nie ma również obowiązku posiadania zdjęcia w okularach nawet jeśli w prawie jazdy jest zaznaczona konieczność prowadzenia samochodu w okularach.
Jeśli jednak wolisz zdjęcie w okularach, trzeba zwrócić uwagę, żeby oprawki okularów nie nachodziły na brwi. Trzeba również zniwelować odbicia światła i uważać żeby okulary nie rzucały nadmiernych cieni. Dwie rzeczy jednak nie przejdą: grube oprawki w okularach i przyciemniane szkła – takie zdjęcia nie zostałyby przyjęte w urzędzie.

Jak do nas trafić?

Znajdujemy się przy ul. Kordylewskiego 11, zaraz obok Urzędu Miasta Krakowa oraz w pobliżu Biura Paszportowego.