Godziny otwarcia i adresy urzędów w okolicy

Godziny otwarcia i adresy urzędów w okolicy 849 566 Gamaya Studio

Urząd miasta:

Adres:
Kraków, al. Powstania Warszawskiego 10.
Tak na prawdę budynek jest dość rozległy i stoi pomiędzy ulicami Powstania Warszawskiego, Sądową i Kordylewskiego. Przeszklone, główne wejście dla spraw mieszkańców (np. dowody osobiste) znajduje się przy ul. Kordylewkiego.

Urząd pracuje od poniedziałku do piątku
od 7:40, do 18:00.

W przypadku załatwiania spraw odpłatnych (np. prawa jazdy) lepiej nie przychodzić na ostatnią chwilę – kasy pracują do godz. 17:45.

Aktualnie dowód osobisty można wyrobić w dowolnym mieście, niezależnie od miejsca zameldowania. Czas oczekiwania na nowy dowód, to w praktyce ok 7 – 10 dni.

Biuro paszportowe:

Adres:
Kraków, ul. Sebastiana 11.
Urząd został przeniesiony w kwietniu 2017 r. z ulicy Przy Rondzie 6. Sebastiana 11, to ta sama lokalizacja, w której działało już wcześniej biuro paszportowe. – jeśli wyrabiałeś paszport ok. 10 lat temu, możesz pamiętać jeszcze to miejsce.

Urząd pracuje od poniedziałku do piątku.  W poniedziałki od 9:00 do 17:00, w pozostałe dni od 8:00 do 17:00. Trzeba przyjść nieco wcześniej niż godzina zamknięcia, bo kwadrans przed zamknięciem system nie wydaje już numerków kolejkowych. W bardziej oblegane dni – w okresie wyjazdów wakacyjnych, numerki kolejkowe mogą skończyć się dużo wcześniej.
Od niedawna za złożenie wniosku można już płacić kartą w okienku obsługi. Jeśli jednak chcesz zapłacić gotówką, najlepiej jest pobrać numerek do kolejki, a międzyczasie przejść do kasy i uiścić opłatę za wydanie paszportu. W międzyczasie kolejka do okienka obsługi będzie posuwać się do przodu. W okienku obsługi będziesz potrzebować potwierdzenia wpłaty, wypełnionego wniosku (możesz go wypełnić u nas w chwili oczekiwania na zdjęcie), zdjęcia paszportowego i dowodu osobistego (czasem też poprzedniego paszportu).